Skip to main content

Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego z Chargé d’Affaires Ambasady Izraela


10 lutego 2022 roku w biurze Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie odbyło się spotkanie – w ramach projektu pt. „Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego” – poświęcone Izraelowi, którego gościem specjalnym była Pani Tal Ben-Ari Yaalon, Chargé d’Affaires Ambasady Izraela w Polsce. Moderatorem spotkania była Marta Kubica, Executive Director ELNET-Poland.

Podczas drugiego spotkania w ramach „Ambasady Społeczeństwa Obywatelskiego” omawiane były tematy związane z zaangażowaniem obywatelskim w Izraelu. Dyskutowano m.in. o wspólnych cechach i różnicach polskiego i izraelskiego społeczeństwa obywatelskiego, współpracy organizacji pozarządowych i ruchów społecznych z administracją publiczną, finansowaniu trzeciego sektora, mediach, jak również o społeczeństwie obywatelskim w kontekście pandemii COVID-19.

„Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego” to cykliczne spotkania MISO z dyplomatami na temat szeroko rozumianego społeczeństwa obywatelskiego w państwie, które reprezentuje dany dyplomata, tj. m.in. na temat definicji i rozumienia społeczeństwa obywatelskiego, przejawów społeczeństwa obywatelskiego, problemów i wyzwań społeczeństwa obywatelskiego, przepisów prawa dotyczących społeczeństwa obywatelskiego, finansowania społeczeństwa obywatelskiego, działalności organizacji pozarządowych i ruchów społecznych.

 

fot. Piotr Jankowski