Skip to main content

Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego z Wiceambasador Włoch


30 listopada 2021 roku w biurze Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone Włochom w ramach projektu pt. „Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego”, którego gościem specjalnym była Pani Laura Ranalli – Wiceambasador Włoch w Polsce. Moderatorem spotkania był red. Wojciech Szeląg – Członek Rady Programowej MISO.

Za nami pierwsze spotkanie w ramach nowego programu „Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego”. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość dyskusji m.in. o rozumieniu trzeciego sektora i społeczeństwa obywatelskiego oraz zaangażowania się w nie Włochów. Znaczna część rozmowy dotyczyła również roli jaką pełniły organizacje pozarządowe w szczycie kryzysu migracyjnego w 2015 roku.

„Ambasada Społeczeństwa Obywatelskiego” to cykliczne spotkania MISO z dyplomatami na temat szeroko rozumianego społeczeństwa obywatelskiego w państwie, które reprezentuje dany dyplomata, tj. m.in. na temat definicji i rozumienia społeczeństwa obywatelskiego, przejawów społeczeństwa obywatelskiego, problemów i wyzwań społeczeństwa obywatelskiego, przepisów prawa dotyczących społeczeństwa obywatelskiego, finansowania społeczeństwa obywatelskiego, działalności organizacji pozarządowych i ruchów społecznych.

Spotkania odbywają się z przedstawicielami krajów, które mają swoje placówki dyplomatyczne w Polsce i prowadzone są przez prof. Renatę Mieńkowską-Norkiene - Przewodniczącą Rady Programowej MISO oraz Wojciecha Szeląga - Członka Rady Programowej MISO.