Skip to main content

Chcesz zostać wolontariuszem? Sprawdź VolunteerSide!


Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego objął patronatem honorowym ogólnopolski projekt społeczny VolunteerSide. Jest to platforma dla organizacji, które poszukują wolontariuszy, dzięki czemu zainteresowani niesieniem pomocy uzyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do różnych inicjatyw w całej Polsce. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

VolunteerSide to jedna z większych platform z różnymi ofertami wolontariatu z całej Polski, która została objęta dziesięcioma patronatami honorowymi, w tym patronatem honorowym Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego.

Głównym celem jest pomoc młodzieży w odnalezieniu wolontariatu, który będzie najbardziej ich interesować. W czasie pandemii utrudniony został dostęp także do wolontariatu, na którym polega tak wiele organizacji pozarządowych. Zauważyła to grupa osób z Leszna i Wrocławia, i przyszła z pomocą - tworząc ogólnopolską platformę z ofertami wolontariatu "VolunteerSide".

Dużo się zmieniło w ciągu ostatniego roku, ale to, co powinno pozostać niezmienne, to pomoc innym. Dlatego właśnie zespół projektu chce pokazać młodym, jak niesamowite możliwości czekają na nich na terenie całej Polski.

Pomysł i wykonanie są proste - na stronie internetowej można znaleźć propozycje z dużych i małych miast, a dzięki odpowiednim filtrom tematycznym chętni do pomocy bardzo szybko odszukają odpowiednią dla siebie ofertę. Platforma została stworzona głównie z myślą o osobach w wieku licealnym, ale większość ofert skierowana jest do każdego, jako że wolontariat nie zna granic - również tych dotyczących wieku.

Zespół osób tworzących platformę zachęca także organizacje do publikowania swoich ofert dla wolontariuszy. Umieszczenie oferty na stronie internetowej jest bardzo proste - wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, a następnie po weryfikacji oferta zostanie dodana na platformę.

Więcej informacji na stronie VolunteerSide.