Skip to main content

MISO patronem honorowym projektu społecznego VolunteerSide


Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego objął patronatem honorowym ogólnopolski projekt społeczny VolunteerSide. Jest to platforma dla organizacji, które poszukują wolontariuszy, dzięki czemu zainteresowani niesieniem pomocy uzyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do różnych inicjatyw w całej Polsce. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Projekt powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. VolunteerSide polega na zrzeszaniu organizacji, które poszukują osób gotowych do pomocy dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami, seniorom, czy zwierzętom oraz tym, które potrzebują pomocy wolontariuszy przy organizacji i obsłudze festiwali, imprez kulturalnych i sportowych, a także konferencji. Tym samym, stanowi zbiór ofert jednorazowych i długoterminowych, krajowych, zagranicznych oraz w formie e-wolontariatu dla wszystkich, którzy chcą bezinteresownie pomagać, poznawać nowych, ciekawych ludzi, zwiedzać świat, przeżyć niesamowitą przygodę lub zdobyć nowe doświadczenia.

Fundacje, stowarzyszenia i firmy będą mogły zamieszczać swoje ogłoszenia dotyczące poszukiwania wolontariuszy, a przyszli ochotnicy łatwo znajdą interesujące ich propozycje w danym regionie i kategorii. Inicjatywa jest organizowana w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. 

Więcej informacji na stronie VolunteerSide.