Skip to main content

Wyłącz ego. Zrozum drugiego


Budowanie społeczeństwa, w którym szanowana jest godność każdego człowieka, to jedno z najważniejszych wyzwań współczesności. Relacje oparte na zrozumieniu i poszanowaniu różnic stają się kluczową kompetencją - w życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w projekt „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”.

Wyłącz ego. Zrozum drugiego” to wyjątkowa inicjatywa realizowana we współpracy z norweskim Nansen Center for Peace and Dialogue oraz rodzimymi organizacjami społecznymi. W jej ramach przygotowujemy przedstawicieli kilkudziesięciu organizacji pozarządowych do tego, aby w profesjonalny sposób prowadzili dialogi wolne od ocen i uprzedzeń w społecznościach lokalnych.

Dla nas dialog to kluczowa kompetencja społeczna, na którą składają się wiedza, umiejętności i postawy. Oznacza to, że sztuki dialogu można się po prostu nauczyć, rozwijać i pogłębiać tę ważną kompetencję. Temu mają właśnie służyć szkolenia „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”.

Szkolenia z dialogu są prowadzone przez doświadczonych trenerów z Nansen Center. Ich metoda to efekt ponad dwudziestu lat doświadczeń norweskiej organizacji w budowaniu dialogu w skonfliktowanych społecznościach na świecie.

Nasza rozmowa z Konradem Ciesiołkowiczem na temat sytuacji dialogu w Polsce i na świecie tutaj.

Więcej informacji o projekcie „Wyłącz ego. Zrozum drugiego” i współpracy z norweskim Nansen Center for Peace and Dialogue znajdziecie na stronie www.zrozumdrugiego.pl