Skip to main content

30. Rok Wolności


„Zaczęło się w Polsce w 1989 roku!" Przypominając doświadczenia ostatnich 30 lat, chcemy razem – starsi z młodymi – rozmawiać o wartościach leżących u podłoża transformacji, takich jak: wolność, demokracja, solidarność, praworządność, sprawiedliwość, samorządność, otwartość, tolerancja, inkluzywność czy rozwój. Dlatego Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego został partnerem Inicjatywy 30. Rok Wolności.

Ostatnie 30 lat to liczne zmiany i reformy w Polsce i Europie. 20 lat temu weszliśmy do NATO - zyskaliśmy międzynarodowe gwarancje bezpieczeństwa naszych granic. 15 lat temu staliśmy się członkiem Unii Europejskiej, wspólnoty, która zbudowała pokój i dobrobyt w dużej części naszego kontynentu. Symbolem tych wszystkich zmian jest 4 czerwca – Święto Wolności!

Inicjatywa 30. Rok Wolności jest otwartą platformą działania dla wszystkich – obywatelek i obywateli, organizacji pozarządowych, szkół, instytucji, gmin, firm – dla których ważna jest wolność. Inicjatywa została zawiązana przez ponad 30 organizacji pozarządowych.

W Inicjatywie ważna jest otwartość, różnorodność i pluralizm – każdy może uczcić 30 lat polskich przemian na swój sposób.

Dlatego, jeżeli planujesz lub realizujesz projekt związany z 30. rocznicą rozpoczęcia przemian demokratycznych w Polsce (lub ważnymi sprawami ostatnich 30 lat), zgłoś go przez „formularz" na stronie www.rokwolnosci.pl do naszej bazy informacyjnej już dzisiaj! Opowiemy innym o Twoim przedsięwzięciu!

Świętujmy wspólnie 30. Rok Wolności.
 

Polub stronę na Facebooku.
Sprawdź Potańcówki Wolności.