Skip to main content

CONFLICT RESOLUTION MEETING W AZERBEJDŻANIE


Na zaproszenie Ministerstwa Młodzieży i Sportu Azerbejdżanu oraz AEGEE-Baki, Prezes MISO Mateusz Komorowski uczestniczył w dniach 1-11 lutego 2013 roku w Conflict Resolution Meeting w Azerbejdżanie pt. “It’s time to make changes!”.

Był to międzynarodowy projekt dla 30 młodych liderów z Europy podczas którego, wraz z ekspertami, dyskutowano m.in. o: realnej sytuacji na Kaukazie Południowym, strefach konfliktów (Abchazja, Osetia Południowa, Górski Karabach), roli Kaukazu na mapie politycznej czy liberalizacji polityki wizowej. W ramach interaktywnych seminariów, paneli, dyskusji i prezentacji zastanawiano się nad możliwymi rozwiązaniami tych problemów.

Uczestnicy projektu odwiedzili także drugie pod względem liczby ludności miasto kraju (po stolicy Baku) - Gandża w zachodnim Azerbejdżanie. Spotkali się tam z organizacjami pozarządowymi i studentami.

Projekt był także niezwykłą okazją do zapoznania się z kulturą oraz historią tego regionu.

Podczas pobytu w Azerbejdżanie Mateusz Komorowski spotkał się także z Panem Andrzejem Kneifelem - Radca Minister w Ambasadzie RP w Baku oraz przedstawicielami Polonii w Azerbejdżanie. Była to świetna okazja do rozmowy o Polakach w Azerbejdżanie, polsko-azerbejdżańskich relacjach, a także projektach, które można by wspólnie zrealizować. Komorowski zadeklarował pomoc dla rozwoju i aktywizacji działalności Polonii w Azerbejdżanie.