Skip to main content Skip to page footer

MISO PARTNEREM PROJEKTU "Pozarządowe Centrum Pomocy Ukrainie"

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego został partnerem projektu pt. Pozarządowe Centrum Pomocy Ukrainie (PCPU), którego celem jest zbieranie i publikowanie na stronie internetowej PCPU rzetelnych informacji i stron internetowych, które mogą być pomocne uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym na terenie Polski. Strona jest dostępna w czterech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej, rosyjskiej i angielskiej.

Wszystkie publikowane na portalu PCPU informacje pochodzą ze sprawdzonych, bezpiecznych źródeł, dzięki czemu Ukraińcy szukający pomocy uzyskają rzetelne odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

Na stronie Pozarządowego Centrum Pomocy Ukrainie znajdują się informacje dotyczące m.in.: sprawdzonych zbiórek rzeczowych, spraw związanych z legalizacją pobytu i zatrudnienia, ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym, procedury nadania numeru PESEL dla obywateli Ukrainy, punktów recepcyjnych czy statusu uchodźcy.

W ramach darmowej pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy, prowadzonej przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz kancelarię Elżanowski & Partnerzy, na stronie PCPU można również uzyskać poradę prawną.

O samym projekcie, w audycji Polskiego Radia 24, opowiada jego inicjator Michał Osowski (link).

Więcej informacji na stronie Pozarządowego Centrum Pomocy Ukrainie (link).