Skip to main content Skip to page footer

Warsztaty obywatelskie w Ciechanowie

10 sierpnia 2022 roku w Parku Nauki Torus w Ciechanowie odbyły się Warsztaty Obywatelskie, które zostały zorganizowane - po raz kolejny - przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Warsztaty w Ciechanowie odbyły się dzięki wsparciu i gościnności Urzędu Miasta Ciechanów.

Warsztaty Obywatelskie są organizowane przez MISO i Fundację Adenauera od 2019 roku. Ideą warsztatów jest zachęcenie obywateli do aktywności społeczno-obywatelskiej i wyposażenie ich w podstawowe narzędzia i wiedzę w tym zakresie. Do tej pory Warsztaty odbyły się m.in. w Radomiu czy Wieluniu, a w trakcie pandemii kilkukrotnie organizowaliśmy je także online.

W trakcie Warsztatów uczestnicy mają okazję m.in.:
- poznać najważniejsze informacje na temat prawnych fundamentów funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w ramach bloku "obywatel ma prawo";
- pozyskać podstawową wiedzę na temat crowdfundingu - poznać polskie i zagraniczne serwisy zbiórkowe, uwarunkowania prawne, a wszystko w oparciu o liczne przykłady z życia wzięte, case studies;
- zapoznać się z działalnością MISO i Fundacji Konrada Adenauera i być może zapoczątkować przyszłą owocną współpracę.

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego to organizacja pozarządowa z 10-letnim doświadczeniem. W swojej bogatej historii organizowaliśmy liczne spotkania, debaty, konferencje, webinary czy warsztaty. Wiele z nich realizujemy w ramach współpracy z innymi organizacjami i instytucjami - bo, jak mówi nasze motto, "razem możemy zrobić więcej"!

Masz jakiś pomysł lub projekt, który moglibyśmy zrealizować wspólnie? Zapraszamy do kontaktu i współpracy!