Skip to main content Skip to page footer

DEBATA O KOMISJI WERYFIKACYJNEJ

Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Czasopismo „Państwo i Prawo” serdecznie zapraszają na I debatę w ramach Klubu Debat o Państwie i Prawie pt.: „Komisja Weryfikacyjna – konstytucyjny czy niekonstytucyjny organ władzy publicznej?", która odbędzie się 9 maja (środa) w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Lipowej 4 w Warszawie (sala 1.3, budynek Collegium Iuridicum II).

Spotkanie będzie transmitowane (live streaming) w mediach społecznościowych (na Fanpage'u Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego).

O projekcie

Klub Debat o Państwie i Prawie” to projekt uruchomiony w 2018 roku przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego (organizator), Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (partner) i czasopismo „Państwo i Prawo” (patron).

Głównym celem projektu jest edukacja prawna i zwiększenie poziomu świadomości prawnej obywateli – w szczególności promocja wiedzy o państwie i prawie polskim, Konstytucji RP, przysługujących obywatelom prawach i wolnościach, a także zwrócenie uwagi na problemy i wyzwania, które stoją przed polskim państwem i polskim porządkiem prawnym.

Klub Debat ma być miejscem ciekawych spotkań i inspiracji oraz ma stworzyć płaszczyznę do swobodnej, żywej, merytorycznej dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów na temat aktualnej kondycji państwa polskiego i polskiego porządku prawnego.