Skip to main content

Debata: „Prawa i obowiązki przedsiębiorców w Polsce - fikcja czy rzeczywistość?”


Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego, Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej oraz Orange Polska serdecznie zapraszają na VII debatę w ramach Klubu Debat o Gospodarce i Przedsiębiorczości pt.: „Prawa i obowiązki przedsiębiorców w Polsce - fikcja czy rzeczywistość?”, która odbędzie się 22 listopada (czwartek) w godzinach 17:00-19:00 w Krajowej Izbie Gospodarczej (ul. Trębacka 4, Warszawa).

30 kwietnia 2018 roku weszła w życie Konstytucja Biznesu. Powołano m.in. Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, który ma stać na straży praw przedsiębiorców.

„Konstytucja Biznesu jest systemowym wzmocnieniem naszych poprzednich proprzedsiębiorczych projektów. W sumie od początku 2017 r. rząd wprowadził kilkaset korzystnych zmian dla przedsiębiorców” - mówiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w październiku 2018 roku wydał raport, w którym stan przestrzegania praw przedsiębiorców w Polsce oceniono na 28 punktów na 56 możliwych - co jest wynikiem o dwa punkty gorszym niż w 2017 roku. Wynik ten klasyfikuje nas jako kraj, w którym prawa przedsiębiorców są umiarkowanie przestrzegane. Raport powstał pod Patronatem Rzecznika MŚP.

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

Paneliści:

  • Jacek Cieplak | Zastępca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców
  • Kazimierz Krupa | Kancelaria Drawbridge
  • Marek Moczulski | Bakalland S.A.
  • Kamil Rybikowski | Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
  • prof. Tomasz Siemiątkowski | SGH, Kancelaria Głuchowski Siemiątkowski Zwara

Moderator: red. Wojciech Szeląg | Telewizja Polsat 

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku na stronie MISO

WSTĘP WOLNY

 

O projekcie

„Klub Debat o Gospodarce i Przedsiębiorczości” to projekt uruchomiony w 2018 roku przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego i Komitet Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej (organizatorzy) oraz Orange Polska (partner).

Głównym celem projektu jest edukacja obywatelska w sprawach gospodarczych - promocja wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości, a także promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego oraz zwiększenie zaangażowania obywateli w życie gospodarcze kraju.

Klub Debat ma być miejscem ciekawych spotkań biznesowych i inspiracji, ale przede wszystkim platformą do swobodnej, żywej, merytorycznej dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów na temat aktualnej kondycji polskiej gospodarki (rozwoju społeczno-gospodarczego), a także szans i wyzwań jakie otwierają się przed nią i polskimi firmami w kontekście zagranicznej współpracy handlowej i inwestycyjnej z wybranymi krajami. Inicjatywa ta będzie także szansą na wiele nieformalnych konwersacji, które pozwolą uczestnikom debat na poznanie interesujących osób o podobnych zainteresowaniach, wymianę pomysłów oraz budowanie networkingu liderów społeczeństwa obywatelskiego.