Skip to main content

Dobry klimat #SpeakersCorner


Centrum Analiz MISO zaprasza na pięciodniowy Speakers’ Corner. W ramach cyklu zaprezentujemy każdorazowo rozmowę i felieton w tematyce danego obszaru. Transmisja codziennie w dniach 18-22 czerwca, o godz. 12.00 na stronie MISO na Facebooku i Youtubie.

Dzień 1
Dobry klimat
18 czerwca, godz. 12.00

Rozmowa
Agata Konczal, Robert Zydel
Lasy i ludzie

Felieton
Jakub Wygnański
Czyste powietrze dla każdego

Agata Konczal - antropolożka środowiska zajmująca się gospodarką leśną i ekologią polityczną. Bada różnorodność percepcji lasu i jego implikacje społeczno-polityczne. Jej prace skupiają się na gospodarowaniu lasami, łowiectwie, ekologii i ochronie przyrody. Interesuje ją idea „dziczy” i koncepcja „rewildingu”. Badaczka w Europejskim Instytucie Leśnym (EFI).

Robert Zydel - dyrektor Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Przez wiele lat prowadził laboratoria i zajęcia związane z praktycznym zastosowaniem narzędzi etnograficznych w badaniach marketingowych. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

Jakub Wygnański - socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta Uniwersytetu Yale. Badacz społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i filantropii w Polsce. Założyciel i obecnie Prezes Zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA. Współtwórca Funduszu Obywatelskiego.


Cały cykl Speakers' Corner:

1. Dobry klimat (18.06)
2. Nowe umowy społeczne (19.06)
3. Szkoła jutra (20.06)
4. Powrót do zdrowia (21.06)
5. Jutro demokracji (22.06)

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!