Jak uniknąć wyborczej ePUAPki w przyszłości?
W wyborach samorządowych 2018 padł rekord frekwencyjny. Do urn wyborczych poszło ponad 50% uprawnionych do głosowania. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Tysiące ludzi dopisywało się do spisu wyborców przez internet, by móc głosować w miejscu zamieszkania. Pomimo prawidłowego wypełnienia formularza ePUAP wielu obywateli nie mogło wziąć udział w głosowaniu. Sprawą zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich.
Ministerstwo Cyfryzacji wini za tę sytuację urzędy miejskie, które odrzucały wnioski, bądź nie zdążyły w czasie wydać decyzji. Z kolei urzędy uważają, że problem powstał przez błędnie zaprojektowany formularz, za który odpowiedzialne było Ministerstwo. E-administracja publiczna zawiodła. Trzeba wyciągnąć wnioski.
Paneliści:
- Anna Godzwon | Ekspert ds. prawa wyborczego
- prof. Ryszard Piotrowski | Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
- Karol Reczkin | Centrum Analiz MISO
- Piotr Trudnowski | Klub Jagielloński
- Marcin Wojdat | Sekretarz m.st. Warszawy
- dr Jarosław Zbieranek | Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Moderator: Mateusz Komorowski | Fundacja MISO
Serdecznie zapraszamy na spotkanie!
WYMAGANA REJESTRACJA: jak-uniknac-wyborczej-epuapki-w-przyszlosci.konfeo.com
O projekcie
"Klub Debat o Społeczeństwie Obywatelskim" to projekt zainicjowany w 2015 roku przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce. W ramach tego projektu organizujemy dyskusje z wybitnymi postaciami życia publicznego, poświęcone problemom, wyzwaniom i szansom, stojącym przed nowoczesnym społeczeństwem obywatelskim. Do debat Klubu zapraszamy aktywnych liderów organizacji pozarządowych, think tanków, przedstawicieli biznesu, kultury, nauki, polityki, administracji i mediów.
Celem projektu jest promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie postaw obywatelskich, zwiększenie poziomu partycypacji społeczno-obywatelskiej oraz poszerzanie wiedzy w wybranych obszarach życia publicznego. Spotkania są również okazją do nieformalnych konwersacji z naszymi gośćmi oraz wymiany poglądów, doświadczeń i pomysłów z innymi osobami, zaangażowanymi w ideę budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.