Skip to main content

Warsztaty Obywatelskie w Wieluniu


“Warsztaty Obywatelskie” to nowy projekt stworzony przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce oraz MamPrawoWiedziec.pl. Warsztaty mają charakter otwarty i są bezpłatne.

Pierwsze Warsztaty Obywatelskie odbędą się 22 września, godz. 10.30-15.00 w Wieluniu, w sali Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych przy ul. POW 1 (przy skrzyżowaniu z ul. Moniuszki).

Program:

10.30-12.00 Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować (Hanna Rawska z MamPrawoWiedziec.pl)
12.00-12.30 Przerwa na kawę i poczęstunek
12.30-13.45 Zbieramy pieniądze przez crowdfunding (Kamil Musielak z Centrum Analiz MISO)
13.45-15.00 Obywatel ma prawo (Maciej Pisz z Fundacji MISO)

 

Panele:


Jesienią 2018 r. w wyborach samorządowych wybierzemy wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych. Biorąc udział w wyborach możesz po prostu oddać głos, stawiając X przy nazwisku kandydatki lub kandydata, który najlepiej się zareklamuje. Możesz też zadać sobie pytanie o najważniejszą dla Ciebie sprawę, którą nowe władze powinny zająć się po wyborach, a następnie poszukać kandydatów, którzy dostrzegają ten sam problem co Ty i zadać im pytania: w jaki sposób, z kim, z jakich pieniędzy chcą go rozwiązać. Zabierz głos w kampanii wyborczej.


Często się słyszy, że wiele wynalazków nigdy nie powstało tylko dlatego, że twórcom zabrakło środków na ich sfinansowanie. Na szczęście pojawił się crowdfunding. Czym właściwie jest? Jak działa - jak zacząć i czego potrzebujesz? W jaki sposób stworzyć skuteczny projekt crowdfundingowy, dzięki któremu zbierzesz pieniądze? Jakie są przykłady takich działań w Polsce i na świecie?

Jeszcze w 2017 r. wartość rynku crowdfundingu w Polsce wynosiła 200 mln zł, dziś szacuje się ją na 500 mln zł. Oprócz zrewolucjonizowania rynku - crowdfunding może stać się finansowym filarem społeczeństwa obywatelskiego. Musisz o tym usłyszeć!


Mówi o tym, jak ważne jest społeczeństwo obywatelskie. Wiele organizacji pozarządowych działa na rzecz jego budowania i promowania - również my. Czas przejść do działania i zrobić coś wspólnie. I w tym momencie zazwyczaj pojawia się pytanie: w zasadzie to, co tak naprawdę możemy zrobić my, obywatele?

Mamy dużo więcej praw i możliwości niż powszechnie nam się wydaje. Wystarczy tylko po nie sięgnąć. Zaangażuj się, poznaj swoją społeczność, działaj lokalnie!

 

 

Wykonaj pierwszy krok - przyjdź na Warsztaty Obywatelskie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga żadnej rejestracji.

Wieluń, 22 września, godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy! W razie pytań, skontaktuj się z nami: biuro@miso.org.pl