Skip to main content

„Okrągły Stół z perspektywy ćwierćwiecza” - debata u Prezydenta RP


6 lutego 2014 roku Prezes Fundacji Mateusz Komorowski uczestniczył w debacie „Okrągły Stół z perspektywy ćwierćwiecza” zorganizowanej w ramach cyklu Idee Nowego Wieku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim z okazji przypadającej w czwartek (6 lutego) 25. rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu.

W dyskusji, która toczyła się przy historycznym stole wzięli udział historycy: prof. Andrzej Paczkowski i prof. Antoni Dudek oraz przedstawiciele nowego pokolenia: dr Karolina Wigura (Kultura Liberalna), dr Maciej Gdula (Krytyka Polityczna), dr Michał Łuczewski (44/ Czterdzieści i cztery), a także liderzy młodego pokolenia, reprezentujący różnorodne środowiska ideowe. Spotkanie rozpoczął Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, a debatę poprowadził Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita).

Okrągły Stół był niezwykle ważnym etapem na drodze do wolności, suwerenności, ale proces odzyskiwania wolności tak naprawdę dokonał się w wyniku decyzji Polaków w wyborach 4 czerwca 1989 r. – ocenił prezydent Bronisław Komorowski podczas debaty.