Skip to main content Skip to page footer

UROCZYSTE PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA ESEJ

14 czerwca 2013 roku w Fundacji Konrada Adenauera w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie, wręczenie dyplomów i nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu na esej: „Społeczeństwo obywatelskie w oczach młodzieży”. Konkurs zorganizowany został przez Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jackiem Protasiewiczem oraz Fundacją Konrada Adenauera w Polsce. Miał on za zadanie promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, krzewienie postaw obywatelskich, zwiększenie poziomu partycypacji społeczno-obywatelskiej młodzieży oraz uwrażliwienie jej na problematykę praw człowieka. Sponsorem konkursu była firma Ecolines Polska Sp. z o.o.

Mateusz Komorowski, prezes MISO, dokonał w swoim przemówieniu szczegółowego podsumowania konkursu oraz pogratulował jego laureatom. Podziękował także wiceprzewodniczącemu PE Jackowi Protasiewiczowi oraz Fundacji Konrada Adenauera za wsparcie organizacyjne i finansowe całego przedsięwzięcia. Wyraził także ogromną wdzięczność i uznanie dla Komisji Konkursowej, która przez wiele tygodni czytała i oceniała wszyskie nadesłane do udziału w konkursie prace. Na zakończnie prezes MISO zaznaczył, że tak duża ilość osób, która uczestniczyła w konkursie naprawdę cieszy i świadczy o tym, że kondycja społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju nie jest najgorsza, a młodym ludziom - wbrew temu co się często powszechnie twierdzi - nie jest wszystko obojętne.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni przez Jacka Protasiewicza na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a także otrzymali dyplomy oraz szereg nagród rzeczowych m.in. bilety autokarowe w obie strony dla 2 osób do/z Paryża, Wilna, Berlina. Zwycięzcy konkursu zwiedzili także podczas wizyty w Warszawie Sejm i Senat, dzięki czemu zapoznali się z funkcjonowaniem polskiego Parlamentu.